fb-pixel

Z iniciativy některých rodičů jsme se přihlásili k populární certifikaci Rodiče vítáni a bez problému ji získali.

 

Projekt Rodiče vítáni má za cíl vytvořit jednoduchou orientaci pro rodiče, kteří vybírají školu pro své dítě. Má jim poradit, která škola bude pro jejich děti a je samotné přívětivá a bude splňovat definovaná kritéria kvality. A tak jsme se rozhodli certifikaci na podzim roku 2020 podstoupit a bez jakýchkoli pochybností nám byla přidělena, protože jsme skórovali ve valné většině posuzovaných kritérií.

 

Certifikace se zaměřuje na způsob komunikace školy s rodiči a její otevřenost a ochotu vést dialog, zapojení rodičů do mimoškolní činnosti, i na to, jak se ve škole řeší konflikty. Hodnotí, zda zápis do první třídy probíhá přátelským způsobem či zda škola poskytuje konzultační hodiny pro rodiče, zkoumá možnosti osobních konzultací se školním psychologem nebo zda je možné po domluvě navštívit hodinu.

 

V tuto chvíli má certifikaci Rodiče vítání cca 350 škol v celé ČR a my jsme mezi nimi.